Genel tip Siyah Beyaz A4 Çok Fonksiyonlu Fotokopi Makinesi
Teknoloji KYOCERA ECOSYS Lazer
Hız Dakikada 35 sayfaya kadar A4 baskı
Çözünürlük 300 dpi, 600 dpi, 1.200 dpi
Isınma süresi 20 sn. veya da az
İlk baskı çıkış süresi Yaklaşık 6.8 sn. veya daha az
İlk kopya süresi Yaklaşık 6.9 sn. veya daha az
Boyut (G x D x Y) 417 x 412 x 437 mm
Ağırlık Yaklaşık 19 kg
Güç tüketimi Kopya/Baskı: 661 W, Hazır mod: 21 W, Uyku modu: 1 W,
Güç kaynağı AC 220 ~ 240 V, 50 Hz
Ses (ISO 7779) Ses (Ses basınç seviyesi ISO 7779 / ISO 9296) Kopya/Baskı: 47.2 dB(A) LpA, Sessiz : 44.1 dB(A) LpA, Bekleme modu (Hazır mod): Ölçülemeyecek kadar düşük Uyku modu: Ölçülemeyecek kadar düşük
Güvenlik standartları TÜV/GS, CE - Bu ürün ISO 9001 Kalite Standardı ve ISO 14001 Çevre Yönetim Standardına uygun olarak üretilmiştir.
Genel hafıza Standart 512 MB, maks. 1.536 MB

Tonerlerde bulunan toz karbon-polimer karışımı bir tozdur ve tanecik büyüklüğü 8-10 mikrometre arasındadır. Bu da tozların havada asılı kalıp soluma yoluyla kolaylıkla vücudumuza girebileceği anlamına gelir. Zararlı olabilecek bu tozlardan korunmak için toner değişimini makinenin kullanma kılavuzunda gösterildiği şekilde yapın. Toner tozlarını solunduğunda ağzınızı bol su ile çalkalayın, gözlerinize veya derinize temas ettiğinde bol su ile yıkayın, yutulur ise bol su için ve gerekirse doktora başvurun.
oner değişimi yaparken mutlaka makinenin fişini çekip elektrik bağlantısını kesin. Ayrıca artık tonerleri asla çöpe atmayın, toner toplayan firmalarla iletişim kurup tonerleri onların almasını sağlayın. Toner tozları kıyafete gelirse soğuk suyla yıkayın. Sıcak su, toner renginin elbiseye iyice işlemesine neden olacaktır.

Fotokopi makinesinde en sık yaşanan durumlardan biri kağıt sıkışmasıdır. Kağıdı çıkarırken makinenin içindeki hiç bir parçaya dokunmayın çünkü yüksek sıcaklıkta olabilirler. Elinizle veya bir aparatla sadece kağıdı tutarak çekin. Çıkmıyorsa veya yırtıldıysa teknik bilginiz yoksa servis çağırın. Vida ile kapatılmış hiç bir bölümü açmayın. Fotokopi makinesi nemli olmayan ve zemini düz mekanlarda çalıştırılmalıdır. Havada asılı kalan toner tozları nedeniyle çalışacağı ortamın yeterince havalandırılıyor olması gereklidir.

Kurumsal Yazıcı Ve Fotokopi Kiralama Hizmetleri