Genel tip Siyah Beyaz A4 Yazıcı
Teknoloji KYOCERA ECOSYS Lazer
Hız Dakikada 40 sayfaya kadar A4 baskı
Çözünürlük 300 dpi, 600 dpi, 1.200 dpi
Isınma süresi Yaklaşık 15 sn. veya daha az
İlk baskı çıkış süresi Yaklaşık 6.4 sn. veya daha az
Boyut (G x D x Y) Ana ünite: 375 x 393 x 272 mm
Ağırlık Ana ünite: Yaklaşık 14 kg
Güç tüketimi Baskı: 620 W, Bekleme modu: 8 W, Uyku modu: 0.8 W
Güç kaynağı AC 220 ~ 240 V, 50/60 Hz
Ses (ISO 7779) Ses (ISO 7779 / ISO 9296) Tam hızda baskı: 48.8 dB(A) LpA, Bekleme modu: Ölçülemeyecek kadar düşük, Uyku modu: Ölçülemeyecek kadar düşük
Güvenlik standartları TÜV/GS,CE - Bu ürün ISO 9001 Kalite Standardı ve ISO 14001 Çevre Yönetim Standardına uygun olarak üretilmiştir.
Genel hafıza Standart 256 MB, maks. 256 MB

Bilgisayar teknolojisinin gelişmesi ile birçok yardımcı aygıt da bilgisayar ile beraber hayatımıza girmiştir. Teknoloji konusunda meraklı olan ya da teknolojiyi işiyle beraber entegre olarak kullanan kişiler bu tür cihazların kullanımına ve bunlarla ilgili terimlere oldukça aşinadır. Bilgisayar ile birlikte kullanılan ekipmanlardan bazıları yazıcı, fotokopi makinesi, faks makinesi ve tarayıcı gibi cihazlardır. Cihazların her birinin ayrı ayrı çalışma prensibi bulunmaktadır. Baskı ve kopyalama sağlayan yazıcı ve fotokopi makineleri toner ismi verilen teknolojik ürün sayesinde belge hazırlamaktadır.

Tonerler beyaz bir kağıt üzerine siyah ya da renkli olarak yazı yazmamızı ve baskı almamızı sağlayan renk parçacıklarıdır. Tonerler, kartuş denilen yuvaların içinde bulunurlar ve toz partikül formundadırlar. Her cihaza göre ve her çalışma sistemine göre ayrı toner türü bulunabilir. Özellikle belirli markaların kendi cihazlarına uygun olarak ürettiği orijinal tonerlerin kullanımı oldukça önemlidir. Tonerler çevresi statik elektrik ile yüklü olan mikro renk partikülleridir. Baskı ve kopya işlevi gören cihazlar çalışırken çıkacak olan kağıdın üzerine statik elektrik yüklemesi yapılır.

Böylece statik elektrik yükü olan bölgelere renk partikülleri çekilmiş olur kağıt üzerine yapışan partiküller yazının kendisini oluşturur. Temiz bir kopya almak ya da temiz bir baskı almak isteniyorsa kesinlikle cihaza uygun olan orijinal toner kullanımı gereklidir. Kyocera cihazlar için kullanılan kyocera orjinal toner kusursuz bir çalışma isteniyorsa mutlaka temin edilmelidir. Ayrıca tonerler kullanımı bakımından da çok fazla dikkat ve özen isteyen ekipmanlardır. Tonerlerin toz halde olması ve havaya kolay yayılabiliyor olması birçok sağlık sorununu da beraberinde getirir. Orijinal olmayan tonerlerde korumalar yeterince sağlam yapılmamış ise toner kullanan kişilerin ve toner değiştiren kişilerin bundan etkilenmesi de oldukça muhtemeldir.

Kurumsal Yazıcı Ve Fotokopi Kiralama Hizmetleri